http:// - prosím o přečtení

Jak rychle usnout?

1. února 2011 v 20:58 | Šmudla |  Ostatní
Máš problémy s nespavostí, nebo ti aspoň trvá dlouho usnout? Ano? Taky nesnášíš to neustálé převalování a čekání na usnutí? Ne? Komu by se to líbilo že? Mám tady pro tebe pár tipů jak se tomu vyhnout. Více v celém článku.Honí tě pozdě večer mlsná nebo ti kručí v břiše?Rozhodně se vyvaruj "žracích orgií"! Pozdě se najíst znamená,že se ti bude s plným žaludkem špatně spát a ráno se probudíš ospalá,oteklá a mrzutá. Ideální je najíst se naposledy tři hodiny před tím,než jdeš spát. Pokud hlady neusneš,dej si netučný jogurt nebo kousek ovoce.

Káva, černý čaj a kola obsahují kofein, proto si nic z tohoto výčtu rozhodně nedávej před tím,než půjdeš spát. Jinak se budeš v posteli jen zbytečně převalovat a vytoužený spánek na sebe nechá pěkně dlouho čekat! Na rychlé usnutí je dobré dát si buď bylinkový čaj s medem, anebo ještě lépe - vlažné mléko s lžičkou medu.

• Tělo potřebuje během spánku kyslík, takže si aspoň na deset minut dobře vyvětrej pokoj, než zalehneš do postele. Optimální teplota místnosti na spaní je v rozmezí mezi 16 až 18 stupni, což sice nejsou žádné tropy, ale na druhou stranu - není příjemnější se zachumlat do peřin než usnout bez přikrytí a ráno se vzbudit spocená?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama